HİKAYEMİZ


Seel Hayvancılık Tarım Gıda Limited Şirketinin hikâyesi bugünkü yönetim kurulu başkanımızın 2007 yılında Tunceli ’ye gitmesi ile başlar. Köylülerin üretkenliği, misafirperverliği, doğal yaşamın cezbediciligi ve Anadolu insanının kendine has güzellikleri o yıllarda çok etkileyici bir iz bırakır. O günden itibaren köylülerle arasında kurulan bağ kopmaz ve sürekli irtibat halinde olur.

Köylerin en büyük problemi ise yıllardan beri verdiği göçlerden ötürü yok olma ihtimalinin söz konusu olmasıdır. Köylüler, özellikle de gençler eğitim ve iş bulmak amacıyla büyük şehirlere göç ederken, köylerde sadece yaşlılar kalır. Bu durum aslında tüm Anadolu’nun yaşadığı manzarayı sergilemekte olup, o manzaradan küçük bir kesittir. Ancak, Şehirde de gençleri çoğu zaman hayallerinde ki hayat beklemez bilakis, zorlu çetin bir hayat onları beklerken köylerinde yüzyılların birikimiyle oluşan o geleneksel yaşamda yok olma yolunda ilerlemektedir. Diğer taraftan da köylülerin şehre göç etmekten başka çareleri yoktur. Ürettiklerini paraya dönüştüremezler ve parasızda hayatlarını idame ettiremezler.

Bu manzara karşısında bugünkü yönetim kurulu başkanımız, gençlere kendi köylerinde de para kazanmalarını sağlaması ve doğal köy ürünlerinden şehirde yaşayan vatandaşlarımızın da mahrum kalmaması amacıyla; köylülere ürettikleri ürünleri İstanbul pazarına sunmayı teklif eder. Teklifin olumlu cevap almasıyla Seel Hayvancılık Tarım Gıda Limited Şirketinin hikâyesi de başlamış olur. Köylülerin özenle ve en doğal şekliyle hazırladıkları tereyağı, tulum peyniri, köy peyniri, pekmez, bal, reçel, ceviz vs gibi ürünleri İstanbul’da başta şarküterileri olmak üzere market ve restoranlarda tüketicinin beğenisine sunulur. Ürünlerin İstanbul’da beğenilmesi üzerine 19 Nisan 2010 tarihinde SEEL resmen kurulur.

Hemen Akabinde Rami’de bir depo tutularak köylerden gelen ürünler burada muhafaza edilir ve Rami’den İstanbul pazarına dağıtımı düzenli olarak gerçekleşmeye başlar.

Piyasadaki büyük ve köklü firmalara rağmen Seel Hayvancılık Tarım Gıda Limited Şirketinin piyasada rahat sayılabilecek bir şekilde yer edinmesinin başlıca sebebi ise ürünlerinin herkesin özlediği Anadolu’nun o eşsiz lezzetini ve doğallığını taşıyor olmasına borçludur.

Kurulduğu günden itibaren Seel Hayvancılık Tarım Gıda Limited Şirketinin bütçesinin kısıtlı olmasından ötürü, reklam ve tanıtıma bütçe ayıramamasına rağmen ürünleri tüketici ile kurduğu özel bağ sebebiyle satılmaya devam etmektedir.

Seel Hayvancılık Tarım Gıda Limited Şirketinin hedefi ise kırsalda yaşayan üreticileri bir kooperatif çatısı altında toplamak ve birliğin gücü ile yerli, doğal ve lezzetli ürünleri birer dünya markası haline getirmektir.

SEEL Hayvancılık Tarım Gıda Turizm İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi | Tüm Hakları Saklıdır. Kopyalanamaz. | Designed by Figen Karahan